Ekskurzija 2016

V soboto 17.9.2016 smo bile članice društva Klasje na strokovni ekskurziji po slovenski Istri.

Z avtobusom smo se odpeljali do Črnega kala, kjer nas je čakal vokalni vodnik. O tu smo odšli najprej v turistično vasico Hrastovlje in si tam ogledali Pohlinovo galerijo, zbirko orožja iz prve in druge svetovne vojne, sledil je ogled cerkvice Sv.trojice in tam freske mrtvaški ples. Sledil je ogled parka avtohtonih istrskih živali na kmetiji Trček, pa pokušina fužijev, specialitete v gostilni  Švab. Za tem smo si privoščili dobro kosilo v gostilni Šrgat.

V popoldanskem programu pa smo še imeli ogled oljarne v vasi Šalara in pa ogled vinske kleti Švab v Marezigah. Od tu smo imeli čudovit razgled na morje in Koper, Hrvatine, Ankaran, vse do Trsta.

V Kopru smo se poslovili od lokalnega vodiča Demiena in se odpeljali proti Notranjski. Vreme smo imeli ves dan lepo, sončno, domov pa smo prišli v deževen večer, z lepimi spomini.

Avtor: Ana Ivančič     Fotografije: Ana Ivančič