POSTREŽBA NA POHODU

Drugo nedeljo v septembru 13.9.2015  je potekal 2 .Pohod   od Šteberka do Karlovce, ki ga organizira TD Cerkniško jezero. Članice Društva Klasje smo prevzele postrežbo za pohodnike Pod Skadulco, to je teren med Ribiškim kotom in Dolenjo vasjo. Pohodnikom smo postregle z tradicionalno notranjsko hrano: Vinski štrukeljci, štrudelj, in cvrte vrtnice. Po razpoloženju sodeč jim je hrana kar dobro teknila, saj so zelo hvalili te lokalne jedi in izražali obžalovanje, da se kaj takega ne dobi po gostinskih lokalih. Pohodniki so bili predvsem navdušeni nad dobro organizacijo TD in obljubljali, da prihodnje leto zagotovo spet pridejo. Vreme je bilo kot naročeno. Po končanem pohodu smo se  še prijetno okrepčali z ješprenjem in klobaso pri Lovrencu v Dolenji vasi.

Tekst:Ana Ivančič     Foto: Ingrid Matičič