VELIKONOČNE PRIREDITVE, 2015

VELIKONOČNE PRIREDITVE

Letos smo članice Društva Klasje imele v Velikonočnem času polne roke dela.

Na cvetno soboto smo v avli Mercator centra v Cerknici postavile Velikonočno razstavo:veliko vrst pirhov, velikonočnih jedi, tradicionalnih pletenic in kvačkane velikonočne figurice. Razstava je bila na ogled do Velikonočne nedelje.

Na veliko soboto smo v sodelovanju z Mercator centrom pripravile velikonočni zajtrk in z njim postregle obiskovalce.

V sodelovanju z OŠ Rakek smo na cvetno soboto predstavile izdelovanje velikonočnih butar skupaj s skupino šolarjev iz Rakeka. Le ti so butare odnesli po hišah starejšim ljudem, ki si jih sami  ne morejo več izdelat.

Na veliki petek je snemalna ekipa TVS v Slivicah pri »Ančki« posnela barvanje pirhov in peko potice za oddajo »Svet na kanalu A«. Potico je mesila in pekla pod mentorstvom Ane Ivančič novinarka Živa Ivačič. Pirhe pa je barvala Cilka Sečnik

Ana Ivančič